IV Niedziela Adwentu

1. Kończy się czas Adwentu, czas przygotowania na przyjście Chrystusa. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, Święta narodzin naszego Zbawiciela Chrystusa. Przychodzi obiecany Mesjasz, żeby zbawić świat. Przychodzi dawca pokoju i pojednania. Rocznicę przyjścia Chrystusa przeżyjmy z głęboką wiarą. On ciągle jest z nami i zawsze przychodzi. Kościół pragnie, abyśmy zrozumieli, że Chrystus przez wiarę i sakramenty, chce nam udzielać potrzebnych łask, które nam wyjednał w żłóbku i na Krzyżu.

2. Dziękuję dzieciom i starszym za piękny udział w roratach, za przyjście z pomocą w przygotowaniu świątecznej dekoracji kościoła. Za wszelkie dobro czynione na rzecz parafii Bóg Wam zapłać.

3. Dzisiaj Pasterka we Wieleniu o godz. 21.30, w Kaszczorze o godz. 24.00, dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 17.30.

4. W I i II święto Msze św. jak w każdą niedzielę. W drugie święto dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd do Wielenia na godz. 15.00. W tym dniu ofiary zbieramy na KUL, Wydział Teologiczny.

5. W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku. Na Mszy św. o godz. 17.30 podziękujemy Bogu za miniony czas, przeprosimy za nasze grzechy i będziemy prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

6. Modlitwie różańcowej przewodniczy III Róża Matek.

ks. proboszcz
Marian Szymański

Bóg kocha Ciebie także w Poniedziałek, 20 Maja 2024 roku.

Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria